Gül Sabunu

3 reviews / Yorum Ekle
Derideki tahrişlere iyi gelir. derideki mikrobik yaraların iyileşmesine destek olur.

Ürün Ayrıntıları

Mardin Sabun Gül Sabunu
Mardin Sabun Gül Sabunu
Mardin Sabun Gül Sabunu
Mardin Sabun Gül Sabunu
Mardin Gül Sabunu

Mardin Gül Sabunu

Mardin Gül Sabunu
Gül Sabununun içeriğinde neler var?

Mardin El Üretimi Doğal Gül Sabunun içeriğinde Gül Yağı ve Zeytinyağı kullanılmıştır.
Uzmanlar cilt ve saç sağlığı için bitkisel içerikli doğal sabunları önermektedir. Bitkisel içerikli sabunların cilt üzerinde oldukça çok faydalarının olduğu yapılan araştırmalarda görülmüştür.
Doğal sabunlar içinde etkisinin iyi olduğu sabunlardan birisi de Gül Sabunudur.

Gül Sabununun Faydaları nelerdir?


1. Siyah nokta oluşmasını önler. sivilcelere karşı da olumlu etkileri vardır.
2. Cilde canlılık kazandırır, cildi ferahlatır.
3. Düzenli kullanıldığı takdirde cildin sıkılaşmasını sağlamaktadır.
4. Ciltte fazladan oluşan sebumun alınmasına fayda sağlar.
5. Ciltte dış etkenlerden dolayı biriken kir ve mikropları temizler.
6. Gül Sabunu ciltte sivilce akne oluşumu engeller.
7. Kırışık oluşumlarını engeller.
8. Derideki tahrişlere iyi gelir. 
9. Makyajı derinlemesine ciltten temizler. Peeling etkisi vardır.
10. Cilt lekelerinin giderilmesine yardımcı olur.

Neden Doğal Sabun Kullanmalıyız?
Uzmanlar Neden Doğal Sabunu Öneriyor?


Doğal Sabunlarda Gliserin bulunur, Endüstriyel Sabunlarda Gliserin ya çok azdır yada hepsi çıkarılmıştır. Gliserinin nem tutucu özelliği vardır. Gliserinli sabunlar cildin kurumasını engellemektedir. Gliserin sade şekilde cilde sürülmez, sade şekilde cilde sürülmesi cilde zarar verebilir ve cildin gözeneklerinin kapanmasına sebep olabilir. Bu yüzden sabunlarda kremlerde kullanılması daha uygundur.
Doğal Sabunlar üretilirken yan ürün olarak gliserinde ortaya çıkar. Bu Gliserinli Doğal Sabun cildi temizlerken aynı zamanda cildin kurumasını engeller.
Doğal Sabunların banyoda vücut için kullanımı duş jellerinden çok daha faydalıdır. Duş jellerinin durulamadan sonra bile geçmeyen kayganlık hissi, halen kalan sabunun varlığına işarettir. Vücut duş jeli tarafından bir katmanla örtünmüş gibi bir his verir ve gözenekler kapanır. Vücutta durulama ile atılamayan jel daha sonra terlemede kötü kokuya sebep olur. Ancak doğal sabunlarda bu durum yaşanmaz. Durulama ile sabundan eser kalmaz. Vücut gözenekleri kapanmaz. Vücuda ferahlık hissi gelir. Daha sonra terlemede vücut kötü kokmaz. Gözenekler açık olduğundan vücut teri rahatlıkla atar.
Duş jelleri daha çok suyun harcanmasına israf olmasına sebep olur. Doğal sabunlar kullanarak doğaya fayda sağlamış oluruz.
Doğal Sabunlar üretilirken Soğuk proses yöntemi kullanılır. Soğuk proses yöntemi ile yağların ısısı 50 °C yi geçmediğinden yağın yanması engellenir ve yağın içindeki mineraller vitaminler korunur. Üretim esnasında ortaya çıkan gliserin sabunda kalır.
Doğal Sabunlar üretilirken koku ve renklendirme doğal yöntemlerle yapılır.
Örnek olarak kurutulmuş dövülmüş ıspanak tozu ile yeşil renk elde edilir. Koku, bitki özlerinden (Hidrosol) elde edilir. Ancak endüstriyel sabunlarda albenisi yüksek olsun diye farklı boya ve kokular kullanılabilmektedir.
Önemli Not!: Ürünlerimiz tedavi edici olmayıp, hiçbiri ilaç yerine kullanılamaz. burada yer alan yazılar sadece tavsiye ve bilgi amaçlıdır. Sağlık sorunlarınızın tedavisi için mutlaka ilgili uzman hekime başvurunuz.
Bitkisel içerikli doğal sabunlar, içindeki bitki özlerinden dolayı, fayda olarak insandan insana farklılıklar gösterebilmektedir. Kimine çok iyi gelen bir bitki özlü sabun, başka birine iyi gelmeyebilmektedir. Bu yüzden ilk denemeler için bir kalıp sabunla deneme yapmanız tavsiye edilir

Benzer Ürünler

8258340580792662309

Reviews

 1. Kullandın memnunun kokusu harika

  YanıtlaSil
 2. Begenmenize sevindik. Mardin El Üretimi Doğal Sabunları tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

  YanıtlaSil
 3. Gül bahçesine giren Gül kokar.
  BİZİ Gülün mistik kokulu sabunu ile buluşturduğunuz için teşekkür ederiz

  YanıtlaSil