Bal Sabunu

Yorum Ekle
Antibakteriyel özelliği ile ciltte sivilce, siyah nokta ve aknelerin iyileşmesini hızlandırır. Yağlı ciltlerde yağ dengesini sağlar.

Ürün Ayrıntıları

Mardin Sabun Bal SabunuMardin Sabun Bal Sabunu
Mardin Sabun Bal Sabunu

Mardin Sabun Bal Sabunu

Bal Sabunu Sabununun içeriğine neler var?


Mardin El Üretimi Doğal Bal Sabununun içeriğinde Bal ve Zeytinyağı, bulunur. Uzmanlar cilt ve saç sağlığı için bitkisel içerikli doğal sabunları önermektedir. Bitkisel içerikli sabunların cilt üzerinde oldukça çok faydalarının olduğu yapılan araştırmalarda görülmüştür.
Doğal sabunlar içinde etkisinin iyi olduğu sabunlardan birisi de Bal Sabunudur.

Bal Sabununun Faydaları nelerdir?


1. Antibakteriyel özelliği ile ciltte sivilce, siyah nokta ve akneleri giderir.
2. Bal Sabunu cilde parlaklık verir cildi güzelleştirir.
3. Ballı sabun içeriğindeki E vitamini ile cildi nemlendirir, besler. Nemlenen ve beslenen cilt kısa sürede canlılık kazanır.
4. Vücut temizliği ve bakımında kullanıldığında selülitlerin giderilmesine yardımcı olur.
5. Doğal yapısı sayesinde saçı besler ve canlılık verir.
6. Saçların hacimli ve parlak görünmesini sağlar. Kepek oluşumunu engeller.
7. Akne ve sivilcelerin ciltten atılmasında son derece etkilidir.
8. Cilt kaşıntılarına karşı etkilidir. Cildi kurutmadan temizler nem vererek pürüzsüz bir bakım sağlar.
9. Düzenli kullanıldığında cildi sıkılaştırır ve kırışıklıkları giderir.
10. Yağlı ciltlerde yağ dengesini sağlayarak cilt problemlerine yol açan bakterilerin oluşmasını engeller.
11. Ölü derileri vücuttan uzaklaştırır.
12. İyi bir makyaj çıkarıcısı olan ballı sabun makyaj öncesinde de cildi nemlendirmek amacıyla kullanılabilir.
13. Saçları onaran ve kuvvetlendiren ballı sabun, yıpranmış ve boyalı saçlar için ideal bir bakım ürünüdür.
14. Saça yumuşaklık ve parlaklık kazandırır. Saçları kuvvetlendirerek dökülmesini engeller. Bu durum aynı zamanda saçların gürleşmesini sağlar.
15. Ciltteki yağların temizlenmesinde etkilidir.
16. Güneş lekelerini azaltır.
17. Cildi sıkılaştırıcı etkisi vardır.

Neden Doğal Sabun Kullanmalıyız?
Uzmanlar Neden Doğal Sabunu Öneriyor?


Doğal Sabunlarda Gliserin bulunur, Endüstriyel Sabunlarda Gliserin ya çok azdır yada hepsi çıkarılmıştır. Gliserinin nem tutucu özelliği vardır. Gliserinli sabunlar cildin kurumasını engellemektedir. Gliserin sade şekilde cilde sürülmez, sade şekilde cilde sürülmesi cilde zarar verebilir ve cildin gözeneklerinin kapanmasına sebep olabilir. Bu yüzden sabunlarda kremlerde kullanılması daha uygundur.
Doğal Sabunlar üretilirken yan ürün olarak gliserinde ortaya çıkar. Bu Gliserinli Doğal Sabun cildi temizlerken aynı zamanda cildin kurumasını engeller.
Doğal Sabunların banyoda vücut için kullanımı duş jellerinden çok daha faydalıdır. Duş jellerinin durulamadan sonra bile geçmeyen kayganlık hissi, halen kalan sabunun varlığına işarettir. Vücut duş jeli tarafından bir katmanla örtünmüş gibi bir his verir ve gözenekler kapanır. Vücutta durulama ile atılamayan jel daha sonra terlemede kötü kokuya sebep olur. Ancak doğal sabunlarda bu durum yaşanmaz. Durulama ile sabundan eser kalmaz. Vücut gözenekleri kapanmaz. Vücuda ferahlık hissi gelir. Daha sonra terlemede vücut kötü kokmaz. Gözenekler açık olduğundan vücut teri rahatlıkla atar.
Duş jelleri daha çok suyun harcanmasına israf olmasına sebep olur. Doğal sabunlar kullanarak doğaya fayda sağlamış oluruz.
Doğal Sabunlar üretilirken Soğuk proses yöntemi kullanılır. Soğuk proses yöntemi ile yağların ısısı 50 °C yi geçmediğinden yağın yanması engellenir ve yağın içindeki mineraller vitaminler korunur. Üretim esnasında ortaya çıkan gliserin sabunda kalır.
Doğal Sabunlar üretilirken koku ve renklendirme doğal yöntemlerle yapılır.
Örnek olarak kurutulmuş dövülmüş ıspanak tozu ile yeşil renk elde edilir. Koku, bitki özlerinden (Hidrosol) elde edilir. Ancak endüstriyel sabunlarda albenisi yüksek olsun diye farklı boya ve kokular kullanılabilmektedir.
Önemli Not!: Ürünlerimiz tedavi edici olmayıp, hiçbiri ilaç yerine kullanılamaz. burada yer alan yazılar sadece tavsiye ve bilgi amaçlıdır. Sağlık sorunlarınızın tedavisi için mutlaka ilgili uzman hekime başvurunuz.
Bitkisel içerikli doğal sabunlar, içindeki bitki özlerinden dolayı, fayda olarak insandan insana farklılıklar gösterebilmektedir. Kimine çok iyi gelen bir bitki özlü sabun, başka birine iyi gelmeyebilmektedir. Bu yüzden ilk denemeler için bir kalıp sabunla deneme yapmanız tavsiye edilir

Benzer Ürünler

722086710042837208

Yorum Ekle