Çörek Otu Sabunu

Yorum Ekle
"Ölüm dışında hiçbir hastalık yoktur ki, çörekotunda onun için bir deva bulunmasın." Hadis

Ürün Ayrıntıları

Çörek Otu Sabunu Mardin Sabun
Çörek Otu Sabunu Mardin Sabun
Çörek Otu Sabunu Mardin Sabun
Çörek Otu Sabununun içeriğine neler var?

Mardin El Üretimi Doğal Çörek Otu Sabunun içeriğinde Zeytinyağı ve Çörek Otu Yağı bulunur.
Uzmanlar cilt ve saç sağlığı için bitkisel içerikli doğal sabunları önermektedir. Bitkisel içerikli sabunların cilt üzerinde oldukça çok faydalarının olduğu yapılan araştırmalarda görülmüştür.
Doğal sabunlar içinde etkisinin iyi olduğu sabunlardan birisi de Çörek Otu Yağlı Sabunudur.

Çörek Otu Sabununun Faydaları nelerdir?

"Ölüm dışında hiçbir hastalık yoktur ki, çörekotunda onun için bir deva bulunmasın." Hadis

1. Cilt ve deri hastalıkları için ideal bir sabundur.
2. Cildi kurutmadan temizler nem vererek pürüzsüz bir bakım sağlar.
3. Ayak Manarı ve ayak kokusuna karşı etkilidir.
4. Çörek Otu Sabunu anti bakteriyeldir.
5. Saç dökülmesini engeller. Deri ve cilt kaşıntılarına karşı etkilidir.
6. Saç beyazlama sürecini yavaşlatır.
7. Hem kokusu itibari ile hem de temizliği itibari ile tam bir cilt dostu sabunu olarak bilinir.
8. Ciltteki tahrişlerin iyileşmesine yardımcı olurken aynı zamanda cildi kökünden temizler ve besler.
9. Çörek otu sabunu içerisinde anti histamin özelliği bulunur. Bu özelliğinden dolayı çörek otu sabunu alerji hastalıklarında önerilen bir sabundur.
10.  Sivilce ve akne gibi cilt sorunlarının yanı sıra tüm deri hastalıklarına karşı etkili bir sabundur.
11. Düzenli kullanıldığında olası deri hastalıklarına karşın önleyici özelliği vardır.

Neden Doğal Sabun Kullanmalıyız?
Uzmanlar Neden Doğal Sabunu Öneriyor?


Doğal Sabunlarda Gliserin bulunur, Endüstriyel Sabunlarda Gliserin ya çok azdır yada hepsi çıkarılmıştır. Gliserinin nem tutucu özelliği vardır. Gliserinli sabunlar cildin kurumasını engellemektedir. Gliserin sade şekilde cilde sürülmez, sade şekilde cilde sürülmesi cilde zarar verebilir ve cildin gözeneklerinin kapanmasına sebep olabilir. Bu yüzden sabunlarda kremlerde kullanılması daha uygundur.
Doğal Sabunlar üretilirken yan ürün olarak gliserinde ortaya çıkar. Bu Gliserinli Doğal Sabun cildi temizlerken aynı zamanda cildin kurumasını engeller.
Doğal Sabunların banyoda vücut için kullanımı duş jellerinden çok daha faydalıdır. Duş jellerinin durulamadan sonra bile geçmeyen kayganlık hissi, halen kalan sabunun varlığına işarettir. Vücut duş jeli tarafından bir katmanla örtünmüş gibi bir his verir ve gözenekler kapanır. Vücutta durulama ile atılamayan jel daha sonra terlemede kötü kokuya sebep olur. Ancak doğal sabunlarda bu durum yaşanmaz. Durulama ile sabundan eser kalmaz. Vücut gözenekleri kapanmaz. Vücuda ferahlık hissi gelir. Daha sonra terlemede vücut kötü kokmaz. Gözenekler açık olduğundan vücut teri rahatlıkla atar.
Duş jelleri daha çok suyun harcanmasına israf olmasına sebep olur. Doğal sabunlar kullanarak doğaya fayda sağlamış oluruz.
Doğal Sabunlar üretilirken Soğuk proses yöntemi kullanılır. Soğuk proses yöntemi ile yağların ısısı 50 °C yi geçmediğinden yağın yanması engellenir ve yağın içindeki mineraller vitaminler korunur. Üretim esnasında ortaya çıkan gliserin sabunda kalır.
Doğal Sabunlar üretilirken koku ve renklendirme doğal yöntemlerle yapılır.
Örnek olarak kurutulmuş dövülmüş ıspanak tozu ile yeşil renk elde edilir. Koku, bitki özlerinden (Hidrosol) elde edilir. Ancak endüstriyel sabunlarda albenisi yüksek olsun diye farklı boya ve kokular kullanılabilmektedir.
Önemli Not!: Ürünlerimiz tedavi edici olmayıp, hiçbiri ilaç yerine kullanılamaz. burada yer alan yazılar sadece tavsiye ve bilgi amaçlıdır. Sağlık sorunlarınızın tedavisi için mutlaka ilgili uzman hekime başvurunuz.
Bitkisel içerikli doğal sabunlar, içindeki bitki özlerinden dolayı, fayda olarak insandan insana farklılıklar gösterebilmektedir. Kimine çok iyi gelen bir bitki özlü sabun, başka birine iyi gelmeyebilmektedir. Bu yüzden ilk denemeler için bir kalıp sabunla deneme yapmanız tavsiye edilir

Benzer Ürünler

713604077368724566

Yorum Ekle