Pirinç Sabunu

1 review / Yorum Ekle
Pirinç Sabunu ciltte oluşan akne, sivilce ve siyah noktaların giderilmesinde etkilidir.

Ürün Ayrıntıları

Mardin Sabun Pirinç Sabunu
Mardin Sabun Pirinç Sabunu
Mardin Sabun Pirinç Sabunu
Pirinç Sabununun içeriğinde neler var?

Mardin El Üretimi Doğal Pirinç Sabununda Zeytinyağı, Pirinç Kepeği Yağı ve pirinçten elde edilmiş Hidrosol bulunur.

Pirinç Sabununun Faydaları nelerdir?

1. Ciltte oluşan akne, sivilce ve siyah noktaların giderilmesinde etkilidir.
2. Cildin nem oranını dengeler.
3 .Ciltteki yağların temizlenmesinde etkilidir.
4. Pirinç Sabunu güneş lekelerini azaltır.
5. Saç ve tırnak bakımında da kullanılır. Saçların güçlenmesini sağlar.
6. Vitamin ve mineral bakımından oldukça zengin bir sabundur. Vitamin ve mineraller cilde nüfuz ederek cildi yumuşak ve kadifemsi hale getirir.

Neden Doğal Sabun Kullanmalıyız?
Uzmanlar Neden Doğal Sabunu Öneriyor?


Doğal Sabunlarda Gliserin bulunur, Endüstriyel Sabunlarda Gliserin ya çok azdır yada hepsi çıkarılmıştır. Gliserinin nem tutucu özelliği vardır. Gliserinli sabunlar cildin kurumasını engellemektedir. Gliserin sade şekilde cilde sürülmez, sade şekilde cilde sürülmesi cilde zarar verebilir ve cildin gözeneklerinin kapanmasına sebep olabilir. Bu yüzden sabunlarda kremlerde kullanılması daha uygundur.
Doğal Sabunlar üretilirken yan ürün olarak gliserinde ortaya çıkar. Bu Gliserinli Doğal Sabun cildi temizlerken aynı zamanda cildin kurumasını engeller.
Doğal Sabunlar üretilirken Soğuk proses yöntemi kullanılır. Soğuk proses yöntemi ile yağların ısısı 50 °C yi geçmediğinden yağın yanması engellenir ve yağın içindeki mineraller vitaminler korunur. Üretim esnasında ortaya çıkan gliserin sabunda kalır.
Doğal Sabunlar üretilirken koku ve renklendirme doğal yöntemlerle yapılır.
Örnek olarak kurutulmuş dövülmüş ıspanak tozu ile yeşil renk elde edilir. Koku, bitki özlerinden Hidrosol dan elde edilir. Ancak endüstriyel sabunlarda albenisi yüksek olsun diye farklı boya ve kokular kullanılabilmektedir.

Önemli Not!: Ürünlerimiz tedavi edici olmayıp, hiçbiri ilaç yerine kullanılamaz. burada yer alan yazılar sadece tavsiye ve bilgi amaçlıdır. Sağlık sorunlarınızın tedavisi için mutlaka ilgili uzman hekime başvurunuz.

Bitkisel içerikli doğal sabunlar, içindeki bitki özlerinden dolayı, fayda olarak insandan insana farklılıklar gösterebilmektedir. Kimine çok iyi gelen bir bitki özlü sabun, başka birine iyi gelmeyebilmektedir. Bu yüzden ilk denemeler için bir kalıp sabunla deneme yapmanız tavsiye edilir

Benzer Ürünler

9021879981187826151

Reviews

  1. Bir arkadasimin tavsiyesi üzerine aldim yuzumde gunes lekeleri ve ciller vardi 2 hafta duzenli kullandim gozle görülür derecede degisiklik oldu

    YanıtlaSil