Defne Sabunu

Yorum Ekle
Defne Sabunu Kuru saçları nemlendirir. Saçların daha parlak ve ipeksi bir görünüm almasını sağlar.

Ürün Ayrıntıları

Mardin Sabun Defne Sabunu
Mardin Sabun Defne Sabunu
Mardin Sabun Defne Sabunu
Mardin Sabun Defne Sabunu
Mardin Sabun Defne Sabunu
Defne Sabununun içeriğinde neler var?

Mardin El Üretimi Doğal Defne Sabunun içeriğinde Defne Yağı ve Zeytinyağı kullanılmıştır.
Uzmanlar cilt ve saç sağlığı için bitkisel içerikli doğal sabunları önermektedir. Bitkisel içerikli sabunların cilt üzerinde oldukça çok faydalarının olduğu yapılan araştırmalarda görülmüştür.
Doğal sabunlar içinde etkisinin iyi olduğu sabunlardan birisi de Defne Sabunudur.

Defne Sabununun Faydaları nelerdir?


1. Siyah nokta oluşmasını önler. Sivilcelere karşı da olumlu etkileri vardır.
2. Mantarın oluşumunu önler. Mantarı iyileştirme konusunda etkilidir.
3. Doğal peeling etkisine sahip olan defne sabununun sivilcelere karşı da olumlu etkileri vardır.
4. Kuru saçları nemlendirir. Saçların daha parlak ve ipeksi bir görünüm almasını sağlar.
5. Çok etkili bir temizleyici ve mikrop öldürücü özelliğe sahiptir.
6. Defne Sabunu ciltte sivilce akne oluşumu engeller.
7. Antioksidan ve anti-aging özelliklere sahip bir sabundur.
8. Derideki tahrişlere iyi gelir. 
9. Kepeğe karşı etkilidir.
10. Deri ve Cilt kaşıntılarına karşı etkilidir.

Neden Doğal Sabun Kullanmalıyız?
Uzmanlar Neden Doğal Sabunu Öneriyor?


Doğal Sabunlarda Gliserin bulunur, Endüstriyel Sabunlarda Gliserin ya çok azdır yada hepsi çıkarılmıştır. Gliserinin nem tutucu özelliği vardır. Gliserinli sabunlar cildin kurumasını engellemektedir. Gliserin sade şekilde cilde sürülmez, sade şekilde cilde sürülmesi cilde zarar verebilir ve cildin gözeneklerinin kapanmasına sebep olabilir. Bu yüzden sabunlarda kremlerde kullanılması daha uygundur.
Doğal Sabunlar üretilirken yan ürün olarak gliserinde ortaya çıkar. Bu Gliserinli Doğal Sabun cildi temizlerken aynı zamanda cildin kurumasını engeller.
Doğal Sabunların banyoda vücut için kullanımı duş jellerinden çok daha faydalıdır. Duş jellerinin durulamadan sonra bile geçmeyen kayganlık hissi, halen kalan sabunun varlığına işarettir. Vücut duş jeli tarafından bir katmanla örtünmüş gibi bir his verir ve gözenekler kapanır. Vücutta durulama ile atılamayan jel daha sonra terlemede kötü kokuya sebep olur. Ancak doğal sabunlarda bu durum yaşanmaz. Durulama ile sabundan eser kalmaz. Vücut gözenekleri kapanmaz. Vücuda ferahlık hissi gelir. Daha sonra terlemede vücut kötü kokmaz. Gözenekler açık olduğundan vücut teri rahatlıkla atar.
Duş jelleri daha çok suyun harcanmasına israf olmasına sebep olur. Doğal sabunlar kullanarak doğaya fayda sağlamış oluruz.
Doğal Sabunlar üretilirken Soğuk proses yöntemi kullanılır. Soğuk proses yöntemi ile yağların ısısı 50 °C yi geçmediğinden yağın yanması engellenir ve yağın içindeki mineraller vitaminler korunur. Üretim esnasında ortaya çıkan gliserin sabunda kalır.
Doğal Sabunlar üretilirken koku ve renklendirme doğal yöntemlerle yapılır.
Örnek olarak kurutulmuş dövülmüş ıspanak tozu ile yeşil renk elde edilir. Koku, bitki özlerinden (Hidrosol) elde edilir. Ancak endüstriyel sabunlarda albenisi yüksek olsun diye farklı boya ve kokular kullanılabilmektedir.
Önemli Not!: Ürünlerimiz tedavi edici olmayıp, hiçbiri ilaç yerine kullanılamaz. burada yer alan yazılar sadece tavsiye ve bilgi amaçlıdır. Sağlık sorunlarınızın tedavisi için mutlaka ilgili uzman hekime başvurunuz.
Bitkisel içerikli doğal sabunlar, içindeki bitki özlerinden dolayı, fayda olarak insandan insana farklılıklar gösterebilmektedir. Kimine çok iyi gelen bir bitki özlü sabun, başka birine iyi gelmeyebilmektedir. Bu yüzden ilk denemeler için bir kalıp sabunla deneme yapmanız tavsiye edilir

Benzer Ürünler

4867122649263489434

Yorum Ekle