Menengiç Sabunu

1 review / Yorum Ekle
Menengiç sabunu Saç dökülmesini tamamen durdurabiliyor.

Ürün Ayrıntıları

Mardin Sabun Menengiç Sabunu
Mardin Sabun Menengiç Sabunu
Mardin Sabun Menengiç Sabunu
Mardin Sabun Menengiç Sabunu
Menengiç Sabununun içeriğinde neler var?

Mardin El Üretimi Doğal Menengiç Sabunun içeriğinde Menengiç Yağı ve Zeytinyağı Kullanılmıştır. Menengiç yabani fıstık demektir, olgunlaşmamış fıstık. Fıstık oluşumunun ikinci evresinde fıstığın yağı çıkartılarak bıttım yağı elde edilir. İlk evre az yağlı olan fıstıktan menengiç sabunu üretilir. Bu sabun yağlı ciltler için ideal sabundur. 
Uzmanlar cilt ve saç sağlığı için bitkisel içerikli doğal sabunları önermektedir. Bitkisel içerikli sabunların cilt üzerinde oldukça çok faydalarının olduğu yapılan araştırmalarda görülmüştür.
Doğal sabunlar içinde etkisinin iyi olduğu sabunlardan birisi de Menengiç Sabunudur.

Menengiç Çekirdeği Yağlı Sabununun Faydaları nelerdir?


1. Menengiç sabunu saç köklerini güçlendirir.
2. Egzamaya,Mantara, ergenlik sivilcelerine vücuttaki  tahrişlere karşı etkilidir.
3. Saç dökülmesini tamamen durdurabiliyor. Kepek oluşumunu engeller.
4. Saçların daha parlak ve ipeksi bir görünüm almasını sağlar.
5. Çok etkili bir temizleyici ve mikrop öldürücü özelliğe sahiptir.
6. Menengiç Sabunu ciltte sivilce akne oluşumu engeller.
7. Antioksidan ve anti-aging özelliklere sahip bir sabundur.
8. Deri ve Cilt kaşıntılarına karşı etkilidir.
9. Düzenli kullanımında Varis oluşumunu geciktirir ve ağrılarını azaltır.
10. Yağlı ciltler için idealdir. 

Neden Doğal Sabun Kullanmalıyız?
Uzmanlar Neden Doğal Sabunu Öneriyor?


Doğal Sabunlarda Gliserin bulunur, Endüstriyel Sabunlarda Gliserin ya çok azdır yada hepsi çıkarılmıştır. Gliserinin nem tutucu özelliği vardır. Gliserinli sabunlar cildin kurumasını engellemektedir. Gliserin sade şekilde cilde sürülmez, sade şekilde cilde sürülmesi cilde zarar verebilir ve cildin gözeneklerinin kapanmasına sebep olabilir. Bu yüzden sabunlarda kremlerde kullanılması daha uygundur.
Doğal Sabunlar üretilirken yan ürün olarak gliserinde ortaya çıkar. Bu Gliserinli Doğal Sabun cildi temizlerken aynı zamanda cildin kurumasını engeller.
Doğal Sabunların banyoda vücut için kullanımı duş jellerinden çok daha faydalıdır. Duş jellerinin durulamadan sonra bile geçmeyen kayganlık hissi, halen kalan sabunun varlığına işarettir. Vücut duş jeli tarafından bir katmanla örtünmüş gibi bir his verir ve gözenekler kapanır. Vücutta durulama ile atılamayan jel daha sonra terlemede kötü kokuya sebep olur. Ancak doğal sabunlarda bu durum yaşanmaz. Durulama ile sabundan eser kalmaz. Vücut gözenekleri kapanmaz. Vücuda ferahlık hissi gelir. Daha sonra terlemede vücut kötü kokmaz. Gözenekler açık olduğundan vücut teri rahatlıkla atar.
Duş jelleri daha çok suyun harcanmasına israf olmasına sebep olur. Doğal sabunlar kullanarak doğaya fayda sağlamış oluruz.
Doğal Sabunlar üretilirken Soğuk proses yöntemi kullanılır. Soğuk proses yöntemi ile yağların ısısı 50 °C yi geçmediğinden yağın yanması engellenir ve yağın içindeki mineraller vitaminler korunur. Üretim esnasında ortaya çıkan gliserin sabunda kalır.
Doğal Sabunlar üretilirken koku ve renklendirme doğal yöntemlerle yapılır.
Örnek olarak kurutulmuş dövülmüş ıspanak tozu ile yeşil renk elde edilir. Koku, bitki özlerinden (Hidrosol) elde edilir. Ancak endüstriyel sabunlarda albenisi yüksek olsun diye farklı boya ve kokular kullanılabilmektedir.
Önemli Not!: Ürünlerimiz tedavi edici olmayıp, hiçbiri ilaç yerine kullanılamaz. burada yer alan yazılar sadece tavsiye ve bilgi amaçlıdır. Sağlık sorunlarınızın tedavisi için mutlaka ilgili uzman hekime başvurunuz.
Bitkisel içerikli doğal sabunlar, içindeki bitki özlerinden dolayı, fayda olarak insandan insana farklılıklar gösterebilmektedir. Kimine çok iyi gelen bir bitki özlü sabun, başka birine iyi gelmeyebilmektedir. Bu yüzden ilk denemeler için bir kalıp sabunla deneme yapmanız tavsiye edilir

Benzer Ürünler

2751052828631431470

Reviews