Limon Sabunu

Yorum Ekle
Sitrik asit özelliği sayesinde cildin daha sağlıklı görünmesine ve derinlemesine temizlenmesine yardımcı olmaktadır.

Ürün Ayrıntıları

 

Limon Sabunu  Mardin

Limon Sabunu Mardin

Mardin Sabunu Mardin

Mardin limon sabunu
Limon Sabunu Sabununun içeriğine neler var?

Mardin El Üretimi Doğal limon Sabununun içeriğinde %100 Zeytinyağı ve limondan  elde edilmiş limon yağı kullanılmıştır. Limon Yağı Nasıl Elde Edilir?
Uzmanlar cilt ve saç sağlığı için bitkisel içerikli doğal sabunları önermektedir. Bitkisel içerikli sabunların cilt üzerinde oldukça çok faydalarının olduğu yapılan araştırmalarda görülmüştür.
Doğal sabunlar içinde etkisinin iyi olduğu sabunlardan birisi de Limon Sabunudur.

Limon Sabununun Faydaları nelerdir?

1. Doğum lekelerinin, sivilce lekelerinin, selülitlerin ve güneş lekelerinin giderilmesinde oldukça faydalıdır.
2. Limon Sabunu cilde parlaklık verir cildi güzelleştirir.
3. C vitamini deposu olma özelliğine sahip olan limonlu sabun, cildin ihtiyacı olduğu kadar nemlenmesine ve nem dengesini sağlamasına destek olarak cildin  genç kalmasını sağlar.
4. Sitrik asit özelliği sayesinde cildin daha sağlıklı görünmesine ve derinlemesine temizlenmesine yardımcı olmaktadır. 
5.  E vitamini bakımından da oldukça zengin olan limonlu sabun, mikrop öldürücü bir özelliğe de sahiptir. Doğal yapısı sayesinde saçı besler ve canlılık verir.
6. Saçların hacimli ve parlak görünmesini sağlar. Kepeği önler.
7. Akne ve sivilcelerin ciltten atılmasında son derece etkilidir.
8. Cilt kaşıntılarına karşı etkilidir.
9.  Ölü hücreleri vücuttan uzaklaştırır. Cildi ferahlatır.
10. Ciltteki gözenekleri açarak cildin nefes almasını sağlamaktadır.
 
Neden Doğal Sabun Kullanmalıyız?
Uzmanlar Neden Doğal Sabunu Öneriyor?


Doğal Sabunlarda Gliserin bulunur, Endüstriyel Sabunlarda Gliserin ya çok azdır yada hepsi çıkarılmıştır. Gliserinin nem tutucu özelliği vardır. Gliserinli sabunlar cildin kurumasını engellemektedir. Gliserin sade şekilde cilde sürülmez, sade şekilde cilde sürülmesi cilde zarar verebilir ve cildin gözeneklerinin kapanmasına sebep olabilir. Bu yüzden sabunlarda kremlerde kullanılması daha uygundur.
Doğal Sabunlar üretilirken yan ürün olarak gliserinde ortaya çıkar. Bu Gliserinli Doğal Sabun cildi temizlerken aynı zamanda cildin kurumasını engeller.
Doğal Sabunların banyoda vücut için kullanımı duş jellerinden çok daha faydalıdır. Duş jellerinin durulamadan sonra bile geçmeyen kayganlık hissi, halen kalan sabunun varlığına işarettir. Vücut duş jeli tarafından bir katmanla örtünmüş gibi bir his verir ve gözenekler kapanır. Vücutta durulama ile atılamayan jel daha sonra terlemede kötü kokuya sebep olur. Ancak doğal sabunlarda bu durum yaşanmaz. Durulama ile sabundan eser kalmaz. Vücut gözenekleri kapanmaz. Vücuda ferahlık hissi gelir. Daha sonra terlemede vücut kötü kokmaz. Gözenekler açık olduğundan vücut teri rahatlıkla atar.
Duş jelleri daha çok suyun harcanmasına israf olmasına sebep olur. Doğal sabunlar kullanarak doğaya fayda sağlamış oluruz.
Doğal Sabunlar üretilirken Soğuk proses yöntemi kullanılır. Soğuk proses yöntemi ile yağların ısısı 50 °C yi geçmediğinden yağın yanması engellenir ve yağın içindeki mineraller vitaminler korunur. Üretim esnasında ortaya çıkan gliserin sabunda kalır.
Doğal Sabunlar üretilirken koku ve renklendirme doğal yöntemlerle yapılır.
Örnek olarak kurutulmuş dövülmüş ıspanak tozu ile yeşil renk elde edilir. Koku, bitki özlerinden (Hidrosol) elde edilir. Ancak endüstriyel sabunlarda albenisi yüksek olsun diye farklı boya ve kokular kullanılabilmektedir.
Önemli Not!: Ürünlerimiz tedavi edici olmayıp, hiçbiri ilaç yerine kullanılamaz. burada yer alan yazılar sadece tavsiye ve bilgi amaçlıdır. Sağlık sorunlarınızın tedavisi için mutlaka ilgili uzman hekime başvurunuz.
Bitkisel içerikli doğal sabunlar, içindeki bitki özlerinden dolayı, fayda olarak insandan insana farklılıklar gösterebilmektedir. Kimine çok iyi gelen bir bitki özlü sabun, başka birine iyi gelmeyebilmektedir. Bu yüzden ilk denemeler için bir kalıp sabunla deneme yapmanız tavsiye edilir

Benzer Ürünler

1779786372568699500

Yorum Ekle